Založ si blog

Ide do tuhého

Som rád že mám za sebou niečo, ako web developera, čo znamená HTML/CSS/Sass. Ale, ako sa mi máli. Stránkam chýbajú pokročilejšie možnosti. HTML-ko je o obsahu stránky – nenaštýlovaná konštrukcia stránky. CSS-ko je o forme stránky, čiže štýlovanie HTML – farby, veľkosti, fonty a pod. Saas-ko je zase o jednoduchosti a rýchlosti písania kódu.

🤠🤠🤠

Práve mám za sebou základy OOP – objektívne orientované programovanie, ktoré je o základoch všeobecného programovania. Ak zvládneš OOP, tak zvládneš ostatné programovacie jazyky, pretože majú takmer podobný základ, ale v inakšom zápise kódu. Základy OOP sú o premenných, dátových typoch, boolean, string, cykloch, array a object, funkciách..

🥴🥴🥴

V závere kurzu som dostal nechuť k OOP, nakoľko, si vyžaduje čas a porobiť si pár príkladov, domácich úloh na pochopenie a prevtelenie OOP pod kožu. Išlo konkrétne o triedy vs object, alebo getters a setters. Ale toto chcem v budúcnosti dobehnúť kurzom z PHP.

😁😁😁

Teraz študujem JS – JavaScript a konkrétne jQuery, ktoré je prevažnú časť o animáciach elementov na stránke. Chcem sa len posťažovať, že behom pár videokurzov sa mi nakopilo zo 25, 30, 40 nových metód, ktoré je nutné, čo najskorej dostať pod kožu. Prezrel som tak zo 30 videií a mám čo robiť, aby som v tom nepokračoval ďalej, pokiaľ nebudem mať sfarbenú tú onú kožu na fialovo.

🛐🛐🛐

Ďalej v pozeraní to nemá zmysel, kopia sa nové veci. Len mi je trošku ľúto, že musím pri študovaní sedieť toľko hodín, kde si to vždy odskáče moja riť, na ktorej sa začali robiť nepríjemné chrasty z toho vykúreného sedenia.

🤣🤣🤣

Ďalej je mi ľúto, že porpi štúdiu, keď mám robiť akože domáce úlohy, aby sa mi látka lepšie a rýchlejšie vryla pod kožu, som tak nervózny, nedočkavý, a nadávam na všetky strany brlohu, keď sa nedarí, či keď niečo nechápem. Ale o tom je programovanie. Zničiť si pri ňom nervy, priam zošialeť z neho. Ak kód nefunguje, alebo neviem ako, musím buď googlit na určitú, v tomto prípade JS dokumentáciu, alebo si pozrieť video ešte raz, či nazrieť do vlastných poznámok. A pritom ide niekedy iba o niekoľko riadkový kód.

😪😪😪

Neviem ako vy, síce mám času neúrekom, ale naháňam čas. Čím to je spôsobené, asi tým, že som nezamestnaný na dôchodku, peňazí asi tak na živorenie, hľadám a nehľadám robotu. Takto mám čas aj na to a aj na tamto, plus ďalšie. Ale, ak si mám predstaviť 10hod. spánok, 10hod. práca aj s dochádzkou, 2hod. na domácnosť, záhradu a pod., my ostávajú tak 2hod. na seba, čo je pre mňa neprijateľné.

😠😠😠

Vôbec nezávidím čestne pracujúcim ľuďom. Dostávajú za svoju prácu štedrú odmenu. Ak vedia, ako narábať s finančným výkazom, majú svoje financovanie pod kontrolou a aj svoj voľný čas na seba. Ja som to šťastie nemal a finančné vzdelanie sa mi dostavilo teraz pred pár rokmi, vtedy, keď už si to žiadalo, bo by som bol naďalej refinancovaná jak tá krysa.  Aj by som chcel si zarábať na živoBytie, ale nikdo nechce s debilom pracovať! Diagnóza na paieri a doktor, nepustia. Za celý život mám odpracovaných zhruba cca. 5 rokov driny a potenia. A to nepočítam brigády počas štúdia. Priemerný človek, teda chudobný človek, si tak ťažko odpracuje vyše cez 40 rokov zo svojho života. Mnohí z nich, čo odídu do dôchodku, nevedia čo z voľným časom. Mne osobne, toto pomyslenie o voľnom čase trvalo dlhých 16. rokov premárneného života, až kým som nedošiel, že čo robiť na dôchodku.

😃😃😃

Čiže plán a cieľ je jednoznačný, využiť voľný čas na štúdium programovania, využiť čas na vedenie osobného rastu a sebarozvoja, využiť čas na vedenie finančného vzdelania, kým nebudem pri najmešom samostatne zárobková činná osoba. Mám tak pred sebou necelých 20 pracovných rokov, ktoré by som chcel zmysluplnou prácou, ktorá by ma bavila, naplno využiť.

😃😃😃

Do/súčasný stav ochorenia 03

02.10.2023

Píšem po dlhšej dobe, bo sa žiada dať vedieť. Začnem psychickou patológiou: Veci sa majú tak, že Dušan, teda hlava a telo, myseľ a duša, sú spokojné, nerobia si starosti, žijú si zo dňa na deň plného pokoja, kľudu, ticha, mieru a jednoty. Keď sa blíži 24. hodina, dajú o sebe vedieť v podobe menšieho strachu emočného tela bolesti, ktoré si začína robiť starosti so [...]

Dezinformátor

01.10.2023

Musím reagovať na tohto pána z SAS a jeho prispevok na FB: https://www.facebook.com/MiroslavZiakSaS/posts/pfbid02BbyNYijYcwA6vDFBb6CV4djX5XZZG6oeLx2bXgV45u1zKwQfGufgEUQobcCez23kl Označil ma za dezinformátora a politológa: V prvom bode veškeré moje príspevky, informácie sú náučné a poučné z bežného života, aby si z nich podobne chorý pacient zobral prežitý mnou poznatok, ako [...]

Terapia hrou

18.09.2023

Svedok pozorovateľ (tichý a prítomný, vedomý a bdelý, vnímavý a empatický, dýchavý a pravdouprežitkový) Keď ne/hrám hru, tak ne/hrám hru, viem, že ne/hrám hru. Som nezaujatý svedok pozorovateľ. Keď ma hra ne/baví, tak ma hra ne/baví, viem, že má hra ne/baví. Som nezaujatý svedok pozorovateľ. Keď ma hra ne/obohacuje, tak ma hra ne/obohacuje, viem, že má hra [...]

Kaczynski

Kaczyński vytiahol do boja o voliča benzín a naftu: Orlen ceny znížil už 15-krát

02.10.2023 20:43

Vlnu posmechu vyvolal námestník ministra športu a poslanec za PiS Jacek Osuch, ktorý zobral čerpaciu stanicu útokom.

polícia banská Bystrica, hromadná bitka, Rimavská Sobota

Dráma na západe: Muž zastrelil exmanželku, je na úteku a zrejme ozbrojený

02.10.2023 20:21, aktualizované: 22:26

Nevládne telo 40-ročnej ženy našiel jej 18-ročný syn.

parlament, Fico, hlasovanie,

Pôjde Pellegrini so Smerom alebo s PS? Pritiahne Fico KDH? Podľa politologičky je reálna len jedna možnosť

02.10.2023 20:10

Politológ Jozef Lenč zasa na rozdiel od Dariny Malovej vidí pravdepodobnosť aj iných alternatív.

zochova

Čaputová rok po Zochovej: Alkohol pri jazde nemá miesto, z auta sa stáva zbraň

02.10.2023 19:17

Zomreli zbytočne, v dôsledku neodpustiteľnej nezodpovednosti jedného človeka, skonštatovala prezidentka.

Dušan Fajnor

Piata dohoda od Don Miguel Ruiz hovorí o skeptickosti a načúvaní k druhému. Neverte mne, neverte sebe a neverte nikomu inému!!! Potiaľ, pokiaľ prežijete Prežitok Pravdy. Čo znamená prežitok bez ja, prežitok bez eGa na vlastnej koži, prežitok na vlastné oči...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 29334x
Priemerná čítanosť článkov: 733x

Autor blogu