Založ si blog

Nevydržím už ani dlhšiu chvíľu

Neviem, či to je vekom, alebo letnou únavou ale už nevydržím dlhšiu dobu aktívne zaujať nejakú pozíciu, postoj, potrebu, činnosť, skutok.

🥴🥴🥴

Tak napríklad pri aktívnom dlhom sedení má riť páli a robia sa na nej chrasty. Pri aktívnom dlhšom státí ma pália šlapy na nohách a tvoria sa plesne z vojenčiny. Pri aktívnom dlhšom ležaní ma na bokoch panvy tlačia kosti, pri aktívnom dlhšom chodení ma bolia nohy a chrbát, či pri aktívnej dlhšej potreby, činnosti, skutku má bolí celý človek, teda telo a hlava. Telo pod tlakom namáhania sa rýchlo zadýchavá, dostáva sa do bodu vysokého tlaku a hlava si robí pre zmenu starosti, že by som mal to, či tamto urobiť, učiniť, skonať a keď ide do toho, tak s nevôľou a s nervami.

😠😠😠

Som v produktívnom veku, v najlepších rokoch života človeka a telo a hlava o tom nedávajú ani len vedieť. Skorej sú voči tomuto pasívne a hrajú sa už na starobného dôchodcu, ktorý by sa mal už po troške s námahou šetriť.

🤠🤠🤠

Roboty po dome a záhrade neúrekom, dokonca som si na ne určil pol hodku na večer. Ale čo z toho, keď aj toto ide cez starosti. Mám zavedený organizér, ale čo sa týka záhrady a domácnosti, tak tam je to o minimalizácii. Nie som žienka domáca, ktorá sa každý deň stará o domácnosť a záhradu… Úplne mi postačí raz do dvoch týždňoch poupratovať v dome. Keď dôjde niekto na návštevu, tak narýchlo riešim počas návštevy upratovanie, čo nerobí dobrý dojem.

😪😪😪

Dokonca aj hygienu a aj počas letných horúčav riešim raz do dvoch týždňov, až kým nezačne telo smrdieť. Keď je pach kože neznesiteľný a naokolo očividný, riešim to ihneď sprchou.

😁😁😁

Jedine, čo mi ostáva je meniť, striedať tieto pozície, postoje, potreby, cinnosti a skutky. Dokonca si robím dosť časté prestávky cigaretami a kávičkami.

🤠🤠🤠

Do/súčasný stav ochorenia 03

02.10.2023

Píšem po dlhšej dobe, bo sa žiada dať vedieť. Začnem psychickou patológiou: Veci sa majú tak, že Dušan, teda hlava a telo, myseľ a duša, sú spokojné, nerobia si starosti, žijú si zo dňa na deň plného pokoja, kľudu, ticha, mieru a jednoty. Keď sa blíži 24. hodina, dajú o sebe vedieť v podobe menšieho strachu emočného tela bolesti, ktoré si začína robiť starosti so [...]

Dezinformátor

01.10.2023

Musím reagovať na tohto pána z SAS a jeho prispevok na FB: https://www.facebook.com/MiroslavZiakSaS/posts/pfbid02BbyNYijYcwA6vDFBb6CV4djX5XZZG6oeLx2bXgV45u1zKwQfGufgEUQobcCez23kl Označil ma za dezinformátora a politológa: V prvom bode veškeré moje príspevky, informácie sú náučné a poučné z bežného života, aby si z nich podobne chorý pacient zobral prežitý mnou poznatok, ako [...]

Terapia hrou

18.09.2023

Svedok pozorovateľ (tichý a prítomný, vedomý a bdelý, vnímavý a empatický, dýchavý a pravdouprežitkový) Keď ne/hrám hru, tak ne/hrám hru, viem, že ne/hrám hru. Som nezaujatý svedok pozorovateľ. Keď ma hra ne/baví, tak ma hra ne/baví, viem, že má hra ne/baví. Som nezaujatý svedok pozorovateľ. Keď ma hra ne/obohacuje, tak ma hra ne/obohacuje, viem, že má hra [...]

Kaczynski

Kaczyński vytiahol do boja o voliča benzín a naftu: Orlen ceny znížil už 15-krát

02.10.2023 20:43

Vlnu posmechu vyvolal námestník ministra športu a poslanec za PiS Jacek Osuch, ktorý zobral čerpaciu stanicu útokom.

polícia banská Bystrica, hromadná bitka, Rimavská Sobota

Dráma na západe: Muž zastrelil exmanželku, je na úteku

02.10.2023 20:21

Nevládne telo 40-ročnej ženy našiel jej syn.

parlament, Fico, hlasovanie,

Pôjde Pellegrini so Smerom alebo s PS? Pritiahne Fico KDH? Podľa politologičky je reálna len jedna možnosť

02.10.2023 20:10

Politológ Jozef Lenč zasa na rozdiel od Dariny Malovej vidí pravdepodobnosť aj iných alternatív.

zochova

Čaputová rok po Zochovej: Alkohol pri jazde nemá miesto, z auta sa stáva zbraň

02.10.2023 19:17

Zomreli zbytočne, v dôsledku neodpustiteľnej nezodpovednosti jedného človeka, skonštatovala prezidentka.

Dušan Fajnor

Piata dohoda od Don Miguel Ruiz hovorí o skeptickosti a načúvaní k druhému. Neverte mne, neverte sebe a neverte nikomu inému!!! Potiaľ, pokiaľ prežijete Prežitok Pravdy. Čo znamená prežitok bez ja, prežitok bez eGa na vlastnej koži, prežitok na vlastné oči...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 40
Celková čítanosť: 29292x
Priemerná čítanosť článkov: 732x

Autor blogu